ARSA DEĞERLEME RAPORU

Kişi ya da kurum talepleri doğrultusunda gerçekleşen taşınmaz değerlendirmeleri ve tespiti için uzmanlarımızın analiz ve değer faktörleri ışığında hazırlanan. Arsa değerleme raporları hakkında merak edilenleri açıklamaya çalışacağız. Öncelikle, gayrimenkullerinin sağlıklı maddi koşullarda bir gelişim sürecine dahil girmesini istiyorsanız titiz ve dikkatli olmalısınız. Arsa değerleme raporu hakkında tüm süreçleri kapsayacak destek ve yaptırımlar konusunda uzman ekibimizden destek alabileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.

Gayrimenkul Arsa Değerleme Raporu Nedir?

Taşınmaz değer raporu hazırlanması için taşınmazı yer aldığı konum, bölge analizleri, tapu takyidatları ve imar durumunun diğer taşınmazlarla olan bağlantısı. Artı ve eksilerinin değerlendirilmesi ile sonuçlanmaktadır. Arsa değerleme raporu hazırlık aşamaları, yasal kurum incelemeleri ile başlamaktadır. Belediye ve tapu müdürlüklerinin ilgili bölümlerinde yer alan imar ve tapu kayıtlarının işlenmesi ile devam etmektedir. Taşınmaz durumunuzun gerekli karşılaştırmalar ve bölgesel analizleri yapıldıktan sonra değeri hakkında belirli sonuçlara ulaşılabilmektedir. Profesyonel ekibimiz tarafından ortaya çıkan bilgiler ışığında taşınmaz arsa raporunuz toplanmakta ve değerleme uzmanları tarafından titizlikle incelenmektedir.

Arsa Değerleme Raporu Kapsamları

Arsanıza dair gerekli bilgilerin toplanması ve bölgesel araştırmaların tamamlanmasıyla birlikte sürecinizi kontrol edebilirsiniz. Arsa raporu hakkında çevresel ilişkiler, metrekare boyutlarının incelendiği veriler, proje uygunluklar, bölge özellikleri ve yasal durum gibi unsurlar. Gayrimenkul piyasasında mevcut olan kira ve değer kapsamlarına göre çözümlenmektedir. Gayrimenkul değerlendirme uzmanlarımızın, süreç içerisinde ve sonucunda tüm koşulları değerlendireceğinden emin olabilirsiniz.

Arsa Değerleme Raporu Oluşumu

Firmamızın bünyesinde çalışan uzman ekibimiz ve gayrimenkul değerleme çalışanlarımız tarafından ekspertiz raporu oluşumunda titiz bir çalışmanın detaylarının altını çizmeliyiz. Özellikle, arsanızın değerini belirleyecek olan bölgesel faktörlerin önemi göze çarpmakta ve arsa değerleme raporu oluşumunda birçok unsur göz önünde bulundurulmaktadır. Bunlar arasında;
*Taşınmazınızın faydalı sayılabilecek ömür tahmini ve yaşı
*Gayrimenkullerinizin fiziki durumuna bağlı yasal onaya sahip projeler ile olan uyumu
*Sit alanları, şerh, ihtiyati tedbir ve tapu kayıt bilgilerinde yer alabilecek kısıtlayıcı unsurların araştırılması
*İnşaat ve imar hakkında detaylı bilgiler
*Altyapı, çevre ve ulaşım problemleri
*Bölgesel konum avantajları ve gelişim hızı
*Büyük gayrimenkul yatırımlarla olan ilişkisi, yakınlığı ve bağlantısı gibi birçok faktör bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan GAYRİMENKUL EKSPERTİZ RAPORU SORGULAMA başlıklı makalemizde emlak gayrimenkul ekspertiz şirketleri, gayrimenkul değerleme raporu ve gayrimenkul ekspertiz raporu ve ekspertiz raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Not: Bu Yazının Telif Hakkı Naron A.Ş'ye Aittir izinsiz Paylaşılamaz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.