beykoz ev değerleme

Beykoz ev değerleme Zira bu evlerdeki asıl konu, konutun kendisinin sürekli değerleniyor olmasıdır. Kiradan ziyade burada da bir kar durumu söz konusu olduğundan ötürü sadece hesaplamaları kira üzerinden değil, arazi üzerinden de yapmak durumundasınız. Bu noktada baktığınız zaman kira bedeli ne kadar yüksek ise o evin değeri de o kadar yükselecektir. Yine de ülkemizde ev alıp kiraya vermek son derece risksiz bir yatırım olarak görülmektedir.

Unutulmamalıdır ki evler kendini amorti ettiği takdirde hem satılabilmektedir hem de tükenen bir ürün olmadığından ötürü sürekli olarak elinizde bulunacaktır. Önümüzdeki senelerdeki kira bedeli de az çok belirli değerler doğrultusunda belirlenmektedir. Bunun önüne geçebilmek için uzman kişilerden profesyonel destek almak şart olarak görülmektedir. Bu değeri normal alıcılar bazen net olarak belirleyememektedir zira ekonomideki dalgalanmalar fiyatları bazen şişirmekte ya da aniden dibe çöktürebilmektedir.Türkiye genelinde genelde evlerin bedelleri bir kiranın 214 ile çarpılması sonucunda bulunurken bu çarpım İstanbul için 212 olarak görülmektedir.

Ev Değeri

Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu ise çok yüksek değerli evlerde buradaki çarpanlar oldukça yüksek seviyelere çıkabilmektedir.Almak istediğiniz ev artık belli ise fakat evin fiyatı size biraz yüksek gibi geliyorsa, gerçek değerinin o olup olmadığı mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Bu konu bize şunu göstermektedir ki alacağınız evi yatırım olarak gördüğünüz takdirde, evi aldıktan yaklaşık 18 sene sonra.( Burada evin sürekli kirada olduğunu düşünüyoruz) kendisini ancak amorti edebilmektedir. Enflasyonu işin içine kattığımız takdirde kiranızda bir artış olacak olsa da paranızı bankaya koyduğunuzda aynı artış gerçekleşeceğinden önemli bir faktör olarak görülememektedir. Burada en iyi seçenek kira değer ekspertizi gibi bilirkişi desteği sağlayan firmalarla iletişim kurmak olacaktır. Bilirkişi Raporlarınız için lütfen biziimle iletişime geçin..

Bu nedenden ötürü ev alırken ya da herhangi bir gayrimenkul alırken her zaman değeri ön planda tutmakta fayda bulunmaktadır. Bu katkıyı da şu şekilde açıklayabiliriz. 1 milyon Türk Lirası değerindeki bir eve 1 milyon iki yüz elli bin Türk Lirası ödediğiniz takdirde 250 bin Türk Lirası zarara girdiniz demektir. Bu miktarın çok daha azını ekspertiz hizmeti için harcadığınız takdirde bu zarara girmemektesiniz.

DÜKKAN EKSPERTİZ RAPORU BAŞLIKLI KONUMUZ İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  1. Aylık Kira Gelirine Göre Yapılan Hesaplamalar
  2. Emsal Karşılaştırma Yöntemi ile Yapılan HesaplamalarBir villa ya da ev almak istiyorsanız öncelikle o evin değerini bilmeniz gerekmektedir aksi halde ödediğiniz para boşa gidebilir çünkü eğer evin değeri sizden çıkar maddi yükten daha az ise aradaki farkı boşuna harcamış olacaksınız.

Aylık Kira Bedeline Göre Kira Değer Ekspertizi

Kira bedeline göre evin el değiştirme değerinin belirlenmesi en basit yöntem olsa da en gerçekçi yöntemlerden birisidir.  Herhangi bir gayrimenkulün fiyatı, gayrimenkulün sahibine ilerleyen yıllarda kazandıracağı miktarın günümüzdeki piyasa değeri doğrultusunda hesaplanmasıyla belirlenmektedir. Konutun kira bedelini ise burada sahibine kazandırdığı para, kar olarak almak zorundayız. Yani bir aylık kirayı 212 değil de 300 ile çarpabilmektesiniz.

Bu şekilde olan evler kendilerini 30 ile 40 yıl arasında ancak amorti etmektedir.Burada iki farklı fiyat hesaplaması yöntemi bulunmaktadır. Değerinden fazla ödeme yapmanız durumunda satış sırasında ya o ev elinizde kalacaktır ya da düşük bir fiyattan satarak zarar etme durumunda kalacaksınızdır. Büyük yatırımlar yaparken ufak meblağları gözden çıkarmak sizlere büyük katkı sağlayacaktır. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına profesyonel bir eksper danışmanlığı almanız şart olarak görülmektedir.

emlak-ev-ofis-değerleme-şirketleri

Bir önceki yazımız olan Değerleme Raporu Faydaları ve ekspertiz raporu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir