GAYRİMENKUL BİLİRKİŞİ RAPORU

Emlak sektöründe merak edilen sorulardan bir tanesi de, gayrimenkul bilirkişi raporu nasıl hazırlanmaktadır? Öncelikle, uzmanlık ya da bilirkişilik gereksiniminde bulunan birçok şahısın gereksinimleri. Hukukçulara, icra dairelerine, mahkemelere, özel şirketlere, şahıslara karşı görüş ve değerlendirme raporlarının hazırlanma kapsamında ele alınmalıdır. Gayrimenkul değerleme ve danışmanlık şirketlerinin vereceği profesyonel desteğin sonucu olarak da yaşanabilecek uyuşmazlıklar ve zorlu konuların üstesinden gelinmesi kaçınılmaz olacaktır.

Gayrimenkul Bilirkişi Raporları Nereden Alınmaktadır?

Emlak kapsamında yer alan kira tespitleri, değer takdirleri, çeşitli uyuşmazlık ve davaların bilirkişi raporu ile çözüme ulaştığını belirtmeliyiz. Uzman raporu doğrultusunda hazırlanacak raporunuzu şirketimizin profesyonel desteği ile sağlayabileceğinizi de eklemeliyiz. Şirket bünyemizdeki uzmanlar ve referanslarımız dolayısıyla her müşterimize gayrimenkul bilirkişi raporları hazırlayarak tecrübeli, donanımlı ve alanında yetkin yaklaşımlarla hizmet vermekteyiz. Gayrimenkul bilirkişi raporları hazırlanırken çeşitli inceleme ve çalışma tekniklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Her unsurun titiz bir araştırma sonrasında bilirkişi raporunun sonuçlanmasıyla teslim edildiğinin de altını çizmeliyiz. Peki, gayrimenkul bilirkişi raporlarının hazırlanmasındaki aşamalar nelerdir?

Gayrimenkul Bilirkişi Raporu Hazırlama Ve Aşamaları

Talebiniz sonrasında değerlendirme işlemlerinin başlayacağını ve deneyimli uzmanlarımızla birlikte bilirkişi raporunuzun tamamlanacağını söylemeliyiz. Gayrimenkul raporlarında göze çarpan evin çevresel faktörleri, bölge ve konumu. Parsel bilgileri, tapu sicilinde yer alan taşınmazın güncel bilgileri gibi birçok alt unsur yer almaktadır. Hazırlanma aşamasının resmi kurumlarla iç içe olması dolayısıyla müşterilerimizden rapor için gerekli noktaların talep edilmesi gerekmektedir.
Tapu ve belediye araştırmalarının yanı sıra her taşınmaz yerinde fotoğraflanmakta ve gerekli incelemeler sağlanmaktadır. Gayrimenkul bilirkişi raporunuzu hazırlarken müşteri ile kurulan iletişimin de kusursuz olması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde yaşanabilecek herhangi bir aksaklığın maddi kayıplara yol açabilmesi dolayısı ile uzman gayrimenkul şirketlerinden hizmet almaya dikkat etmelisiniz. Raporların hazırlanma başlangıcında yer alan rapor takibi, planlama, kontrol ve değerleme uzmanlarının yanı sıra sorumlu değerleme uzmanları aşamaları da titiz bir şekilde işlemek zorundadır. Bilirkişi raporunuzun son aşamasında ise, muhasebe kontrolleri sonrası kayıt altına alınmış gayrimenkul bilirkişi raporlarınız objektif, güvenilir ve etik bir yaklaşımla tamamlanacağına emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TAPU EKSPERİ başlıklı makalemizde tapu değerleme, tapu ekspertiz firmaları ve tapu ekspertiz raporu ve ekspertiz raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

   

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir