EMLAK DANIŞMANLIĞI

Arsa, villa, konut, işyeri ve benzer birçok mülk satım, kiralama ve alım gibi işlemler söz konusu olduğunda emlak danışmanlığı son derece önemli olmaktadır. Gayrimenkul piyasasındaki emlak değerlerinin yanı sıra mütemadiyen güncellenen çevresel faktörler de, emlak danışmanlarının hizmetlerinde pay sahibidir. Tüketicilerin, emlak alım, satım ve kiralama konusunda maddi kazanımları da emlak danışmanının vereceği hizmetin kalitesi ile doğru orantılı olacaktır.

Uzman Emlak Danışmanlığı Hizmeti
Her müşteri portföyünün birbirinden bağımsız bir emlak hizmetleri bulunmaktadır. Uzman emlak danışmanları burada oldukça önemli bir faktör olacaktır. Alanındaki deneyim ve tecrübelerle kaliteli bir hizmetin tüketiciyi mutlu etmesi ise kaçınılmazdır. Ancak, menkul danışmanlığın emlak danışmanlığı hizmeti ile birbirine benzerliklerini de aklınızda bulundurmalısınız. Emlak danışmanlığı hizmetleri yalnızca emlak sektörüne ait bir meslek olmasının yanı sıra menkul danışmanlığı kapsamı bir hayli geniş bir işlevle destek olmaktadır.

Emlak Danışmanı Nedir? Ne Yapar? Hizmet Kapsamı Nelerdir?
Alanında uzman olmayan emlak danışmanlarından kaçınmalı ve yaşayabileceğiniz her türlü maddi kaybın önüne geçmelisiniz. Ekonomi ve emlak piyasasındaki değişkenler, güncel ve çevresel unsurlar gibi birçok etkenin emlak danışmanlığının ne kadar önemli olduğunu belirtmektedir. Peki, uzman ve işine hakim bir emlak danışmanlığı hizmeti nasıl olmalıdır?
* Her müşterinin ekonomik detaylarına inmek ve uygunluğu doğrultusunda hareket etmek
* Tüketicilerin ihtiyaçlarının benimsenmesi ve isteklerinin yerine getirilmesi
* Her müşterinin ekonomik durumunu sağlıklı bir şekilde analiz etmeli ve çeşitli seçenekler gösterilebilmesi
* Emlak danışmanı hizmetinin müşterilerine uygun pazarlama stratejileri hazırlaması
* Alım ve satım işlemlerindeki belgelerin düzenlenmesi ve incelenmesi
* Emlak sektörü hakkında gerekli bilgilerin sunulması, müşteri ile kolektif bir iletişim ağının olması
* Emlak ile ilgili ortaya çıkan her değişim ve gelişimlerin sıkı bir şekilde takip edilmesi
* Gayrimenkullerinizi satmak isteyen müşterilerle kurulacak profesyonel ve yakın ilişki ağının sağlanması
* Mülk kiralamalarında maddi ve yasal süreçlerin takibi
* Emlak alıcıları ve kiracılara karşı, her müşterinin ekonomik ve bireysel beklentileri göz önünde bulundurulmalı ve gayrimenkul sürecindeki tüm gereksinimlerin karşılanması gösterilebilir.

Bir önceki yazımız olan İŞYERİ DÜKKAN EKSPERTİZ DEĞERİ başlıklı makalemizde dükkan ekspertiz raporu, dükkan ekspertizi ve işyeri değerleme raporu ve ekspertiz raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Not: Bu Yazının Telif Hakkı Naron A.Ş'ye Aittir izinsiz Paylaşılamaz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.