nişantaşı ev değerleme

Aylık Kira Bedeline Göre Kira Değer Ekspertizi

Kira bedeline göre evin el değiştirme değerinin belirlenmesi en basit yöntem olsa da en gerçekçi yöntemlerden birisidir. Almak istediğiniz ev belli ise fakat evin fiyatı biraz yüksek geliyorsa, gerçek değerinin o olup olmadığı mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Bu katkıyı da şu şekilde açıklayabiliriz; 1 milyon Türk Lirası değerindeki bir eve 1 milyon iki yüz elli bin Türk Lirası ödediğiniz takdirde 250 bin Türk Lirası zarara girdiniz demektir. Yani bir aylık kirayı 212 değil de 300 ile çarpabilmektesiniz.  Herhangi bir gayrimenkulün fiyatı, gayrimenkulün sahibine ilerleyen yıllarda kazandıracağı miktarın günümüzdeki piyasa değeri doğrultusunda hesaplanmasıyla belirlenmektedir.

Konutun kira bedelini ise burada sahibine kazandırdığı para, kar olarak almak zorundayız.Burada iki farklı fiyat hesaplaması yöntemi bulunmaktadır. Bu şekilde olan evler kendilerini 30 ile 40 yıl arasında ancak amorti etmektedir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına profesyonel bir eksper danışmanlığı almanız şart olarak görülmektedir.

Bir villa ya da ev almak istiyorsanız öncelikle o evin değerini bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde ödediğiniz para boşa gidebilir çünkü eğer evin değeri sizden çıkar maddi yükten daha az ise aradaki farkı boşuna harcamış olacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu ise çok yüksek değerli evlerde buradaki çarpanlar oldukça yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Bu konu bize şunu göstermektedir ki alacağınız evi yatırım olarak gördüğünüz takdirde, evi aldıktan yaklaşık 18 sene sonra kendisini ancak amorti edebilmektedir.

Yine de ülkemizde ev alıp kiraya vermek son derece risksiz bir yatırım olarak görülmektedir. Unutulmamalıdır ki olarak görülememektedir Bu noktada baktığınız zaman kira bedeli ne kadar yüksek ise o evin değeri de o kadar yükselecektir. evler kendini amorti ettiği takdirde hem satılabilmektedir hem de tükenen bir ürün olmadığından ötürü sürekli olarak elinizde bulunacaktır. Bilirkişi Rapor larınız için lütfen biziimle iletişime geçin.

Bu değeri normal alıcılar bazen net olarak belirleyememektedir. Bu nedenden ötürü ev alırken ya da herhangi bir gayrimenkul alırken her zaman değeri ön planda tutmakta fayda bulunmaktadır.uzman kişilerden profesyonel destek almak şart olarak görülmektedir. Kiradan ziyade burada da bir kar durumu söz konusu olduğundan ötürü sadece hesaplamaları kira üzerinden değil, arazi üzerinden de yapmak durumundasınız. Zira bu evlerdeki asıl konu, konutun kendisinin sürekli değerleniyor. Türkiye genelinde genelde evlerin bedelleri bir kiranın 214 ile çarpılması sonucunda bulunurken bu çarpım İstanbul için 212 olarak görülmektedir. Önümüzdeki senelerdeki kira bedeli de az çok belirli değerler doğrultusunda belirlenmektedir.

DÜKKAN EKSPERTİZ RAPORU BAŞLIKLI KONUMUZ İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  1. Aylık Kira Gelirine Göre Yapılan Hesaplamalar
  2. Emsal Karşılaştırma Yöntemi ile Yapılan Hesaplamalar Değerinden fazla ödeme yapmanız durumunda satış sırasında ya o ev elinizde kalacaktır ya da düşük bir fiyattan satarak zarar etme durumunda kalacaksınızdır. Burada en iyi seçenek kira değer ekspertizi gibi bilirkişi desteği almanız olacaktır.

gayrimenkul-ekspertiz-firmaları-istanbul

Bir önceki yazımız olan erenköy ev değerleme ve ekspertiz raporu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.