Piyasa değerinin belirlenmesi için hizmet veren gayrimenkul değerleme firmaları temelde gayrimenkul değerleme uzmanları ile çalışmaktadır. Bu alanda profesyonel hizmet vermek adına lisansa sahip olan uzmanlar. Etik ilkeler ve davranışlar çerçevesinde piyasa şartlarını göz önünde bulundurup gayrimenkul değerlemesi yapmaktadır. Gayrimenkul değerleme firmaları birbirinden farklı şekillerde hizmet yürütmekte ve farklı uzmanları bünyelerinde bulundursalar da temelde aynı kanun ve yasalara bağlı olarak hareket etmektedirler.

Gayrimenkul değerleme firmaları günümüzde kanunlar ve yasalarla sınırlandırılmıştır. Zorunlu olarak yaptırılması gereken gayrimenkul değerleme işlemini bu alanda profesyonel olan ve lisans hakkına sahip olan uzmanlar yapmaktadır. Gayrimenkul değerleme firmaları hakkında çok daha geniş bilgi edinmek için bu alanda hizmet yürüten firmalarla irtibata geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gayrimenkul Danışmanı başlıklı makalemizde gayrimenkul danışma firmaları, gayrimenkul danışma hizmeti ve gayrimenkul danışmanı ve ekspertiz raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Not: Bu Yazının Telif Hakkı Naron A.Ş'ye Aittir izinsiz Paylaşılamaz.